Dodnes najčastejšie používané konvekčné typy vykurovania zohrievajú vzduch a až ten ohrieva človeka a jeho prostredie. Zohriaty vzduch v miestnosti cirkuluje a víri prach. Pri konvenkčnom vykurovaní sú obvodové steny miestností vždy chladnejšie ako vzduch, preto sa často vzdušná para na stenách zráža a spolu s prachom zo vzduchu vytvára tak priaznivé životné prostredie pre plesne. Sálaním infračervenej energie primárne sa ohrievajú objekty v miestnosti a tým aj steny, stropy, podlahy, ktoré teplo akumulujú a následne ho vracajú do vykurovaného priestoru. Nedochádza ku kondenzácii pary a teplé steny ostávajú suché a bez plesní. Suché a teplé steny nám zabezpečujú tepelnú pohodu.

INFRAPANELY

- ElboTherm EASY in Germany -

ElboTherm EASY

Je technicky obdobný ako model Štandard. Na rozdiel od Štandardu je EASY iba v bielom matnom prevedení. Zadná stena nie je lakovaná. Tento model Vás presvedčí o vysokej výkonnosti a kvalite infrakúrenia Elbo-therm za veľmi priaznivú cenu.
POVRCH: Galvanicky pozinkovaný plech
Povrchová teplota: 85°C – 95°C
Vstupné napätie: 230 Volt/ 50Hz
Farba: matná biela
Trieda ochrany: IP 44
Napájanie: kábel 2,5 m ukončený zástrčkovou vidlicou
Záruka: 5 rokov

ElboTherm STANDARD

Korpus infrapanelu Elbo-therm Štandard pozostáva z 1mm galvanicky pozinkovaného oceľového plechu bez rámu. Je lakovaný a vieme Vám ho dodať vo všetkých RAL farebných odtieňoch. Záruka od výrobcu je 4 roky. POVRCH: Lakovaný galvanicky pozinkovaný plech
Povrchová teplota: 85°C – 95°C
Vstupné napätie: 230 Volt/ 50Hz
Farba: všetký odtiene RAL
Trieda ochrany: IP 44
Napájanie: kábel 2,5 m ukončený zástrčkovou vidlicou
Záruka: 4 rokov

ElboTherm EXCLUSIV

Infrapanel Exclusiv je vyhotovený vždy s rámom, vďaka ktorému nie je vidno nitovanie. Zadná stena je z hliníku.Záruka od výrobcu 5 rokov. Môžete ho dostať rovnako vo všetkých RAL odtieňoch. POVRCH: Galvanicky pozinkovaný plech
ZADNÁ STRANA: hliníkový plech
Povrchová teplota: 85°C – 95°C
Vstupné napätie: 230 Volt/ 50Hz
Farba: vo všetký odtiene RAL
Trieda ochrany: IP 44
Napájanie: kábel 2,5 m ukončený zástrčkovou vidlicou
Záruka: 5 rokov

Keramický Infrapanel

Keramický povrch infrapanelu vykazuje obzvlášť dobrú schopnosť sálania. Starostlivo vyberané prírodné materiály získavajú vysokú fyzikálno-mechanickú odolnosť vďaka procesu syntetizácie (cca 1200°C). Záruka od výrobcu je 2 roky.

Infrapanel Tabuľa

Tabuľový infrapanel má keramický povrch zo 100% prírodného materiálu. Použitý kvalitný materiál má vysokú odolnosť voči poškriabaniu. Keramická plocha sa navyše vyznačuje obzvlášť dobrou sálavosťou! Záruka od výrobcu je 2 roky.

ElboTherm Sklený Infraobraz

Sklenný infraobraz Elbo-therm sa vyznačuje tradičnou nemeckou kvalitou! Model je vybavený vysokokvalitným hliníkovým rámom. Na výrobu je použité bezpečnostné ESG sklo. Na infračervený sklený obraz môžete aplikovať takmer každý motív. Aby mohol byť Váš motív vytlačený v zodpovedajúcej kvalite, musí mať minimálne rozlíšenie 300 dpi/cól. Zároveň Vás žiadame aby ste si vyberali len motívy ku ktorým vlastníte licenciu!

DigelHeat - dizajnové infrakúrenie

Všetky nami ponúkané infrapanely sú vyrábané v nemecku z najkvalitnejších a materiálov, za použitia najnovších znalostí a technológií so zohľadnením potrieb a požiadaviek našich zákazníkov. Infrakúrenie je rýchlo rastúci segment trhu nakoľko poskytuje úsporné, zdravé a nanajvýš komfortné kúrenie na vysokej technickej a dizajnovej úrovni.

... viac u nás v štúdiu, prípadne vám pošleme technika priamo k vám domov ...

Podlahové kúrenie "ETHERMA"

Elektrické podlahové vykurovanie je čoraz populárnejšou voľbou vykurovania. V porovnaní s tradičnými vykurovacími systémami predstavuje cenovo prístupnejšiu a pocitovo komfortnejšiu alternatívu. Elektrické podlahové vykurovanie je čoraz populárnejšou voľbou vykurovania. V porovnaní s tradičnými vykurovacími systémami predstavuje cenovo prístupnejšiu a pocitovo komfortnejšiu alternatívu. Rakúska zn. ETHERMA (výroba elektrického podlahového vykurovania od r. 1981) je “mercedesom” medzi podlahovými kúreniami na Európskom trhu: vysoko-komfortné, efektívne a moderné vykurovanie. V portfóliu firmy je široký sortiment podlahového vykurovania. Špecializované riešenia pre rôzne druhy podláh!

Pod všetky typy podláh ETHERMA RGS, RUS a RAS Podlahové vykurovanie do betónového poteru môže byť použité na vykurovanie suchých, vlhkých a dokonca aj mokrých priestorov. Môže byť použité na ohrievanie podlahy, ako doplnkové alebo aj ako plnohodnotné akumulačné kúrenie. Tento druh podlahového kúrenia je ideálnym vykurovacím systémom najmä pre nízkoenergetické a pasívne domy. Je možné ho použiť takmer nezávisle od zvoleného typu podlahových krytín.


DO WELLNESS a do silne zaťaženého prostredia - ETHERMA NST má zosilnenú teflónovú izoláciu, vďaka čomu je odolná voči silnému chemickému zaťaženiu s akým sa stretávame najmä vo wellness alebo vo verejných plavárňach. Vďaka zosilnenej izolácii je vhodná tak do interiéru ako do exteriéru. Možnosť uplatnenia v exterieri s jej minimálnou hrúbkou z nej robí ideálne riešenie vyhrievania pri renovácii rámp alebo príjazdov. Zosilnená teflónová vrstva zároveň značne predlžuje reálnu životnosť dvojpólovej vykurovacej rohože NST.

POD LAMINÁT, KOROK a DREVO pre suché zabudovanie - LAMINOTHERM Teplá podlaha v obývačke, detskej izbe, alebo v jedálni vám dopraje úplne nový komfortný zážitok z tepla. LAMINOTHERM od ETHERMY je ľahko použiteľný ako v novostavbách tak pri rekonštrukciách podláh a kúrenia pod laminátové, korkové alebo drevené podlahy. Toto riešenie podlahového kúrenia zabezpečí pomerne rýchle vykúrenie, je bez údržbové a jeho uvedenie do prevádzky je veľmi jednoduché.

UNIVERZÁLNE - Pod keramickú dlažbu, zabudovanie do vrstvy lepidla - ETHERMA model DS
Keramické obklady, ale aj studené parkety a laminátové podlahy majú vysokú prestupnosť tepla, dobre vedú teplo. Ich nepríjemný chlad pocítime na bosých chodidlách bezprostredne po dotyku. Pritom často stačí aby bola teplota podlahy len o niekoľko stupňov vyššia ako teplota miestnosti a z pôvodne studenej dlaždice sála príjemný pocit tepla. Podlahove kúrenie ETHERMA model DS vojde do tenkej vrstvy lepidla pod Vašu dlažbu.


© All right reserved 2019 - Ing. Zdenka Kurňavová, LL.M. ©     inspirask@gmail.com