adresa: Na Letisko 2088 Poprad-Veľká 058 01     GPS: 49.065029, 20.281980    email.:inspirask@gmail.com
    HOME     |     DIZAJN     |     REALIZÁCIE     |     KURZY     |

INFRA PANELY a PODLAHOVÉ VYKUROVANIE
Infrakúrenie je rýchlo rastúci segment trhu nakoľko poskytuje úsporné, zdravé a nanajvýš komfortné kúrenie na vysokej technickej a dizajnovej úrovni. Dodnes najčastejšie používané konvekčné typy vykurovania zohrievajú vzduch a až ten ohrieva človeka a jeho prostredie. Zohriaty vzduch v miestnosti cirkuluje a víri prach. Pri konvenkčnom vykurovaní sú obvodové steny miestností vždy chladnejšie ako vzduch, preto sa často vzdušná para na stenách zráža a spolu s prachom zo vzduchu vytvára tak priaznivé životné prostredie pre plesne. Sálaním infračervenej energie primárne sa ohrievajú objekty v miestnosti a tým aj steny, stropy, podlahy, ktoré teplo akumulujú a následne ho vracajú do vykurovaného priestoru. Nedochádza ku kondenzácii pary a teplé steny ostávajú suché a bez plesní. Suché a teplé steny nám zabezpečujú tepelnú pohodu.

DigelHeat - dizajnové infrakúrenie

Všetky nami ponúkané infrapanely sú vyrábané v nemecku z najkvalitnejších a materiálov, za použitia najnovších znalostí a technológií so zohľadnením potrieb a požiadaviek našich zákazníkov.


INFRAPANELY

- ElboTherm EASY in Germany -

ElboTherm STANDARD

Korpus infrapanelu Elbo-therm Štandard pozostáva z 1mm galvanicky pozinkovaného oceľového plechu bez rámu. Je lakovaný a vieme Vám ho dodať vo všetkých RAL farebných odtieňoch.
(Povrchová teplota: 85°C – 95°C, Vstupné napätie: 230 Volt/ 50Hz, Farba: všetký odtiene RAL, Trieda ochrany: IP 44, Napájanie: kábel 2,5 m ukončený zástrčkovou vidlicou, Záruka: 4 rokov)

ElboTherm EASY

Je technicky obdobný ako model Štandard. Na rozdiel od Štandardu je EASY iba v bielom matnom prevedení. Zadná stena nie je lakovaná. Tento model Vás presvedčí o vysokej výkonnosti a kvalite infrakúrenia Elbo-therm za veľmi priaznivú cenu.
(Povrchová teplota: 85°C – 95°C, Vstupné napätie: 230 Volt/ 50Hz, Farba: matná biela, Trieda ochrany: IP 44, Napájanie: kábel 2,5 m ukončený zástrčkovou vidlicou, Záruka: 5 rokov)

ElboTherm EXCLUSIV

Infrapanel Exclusiv je vyhotovený vždy s rámom, vďaka ktorému nie je vidno nitovanie. Zadná stena je z hliníku. Môžete ho dostať rovnako vo všetkých RAL odtieňoch.
(POVRCH: Galvanicky pozinkovaný plech, ZADNÁ STRANA: hliníkový plech, Povrchová teplota: 85°C – 95°C, Vstupné napätie: 230 Volt/ 50Hz, Farba: vo všetký odtiene RAL, Trieda ochrany: IP 44, Napájanie: kábel 2,5 m ukončený zástrčkovou vidlicou, Záruka: 5 rokov )

Keramický Infrapanel

Keramický povrch infrapanelu vykazuje obzvlášť dobrú schopnosť sálania. Starostlivo vyberané prírodné materiály získavajú vysokú fyzikálno-mechanickú odolnosť vďaka procesu syntetizácie (cca 1200°C). Záruka od výrobcu je 2 roky.

Infrapanel Tabuľa

Tabuľový infrapanel má keramický povrch zo 100% prírodného materiálu. Použitý kvalitný materiál má vysokú odolnosť voči poškriabaniu. Keramická plocha sa navyše vyznačuje obzvlášť dobrou sálavosťou! Záruka od výrobcu je 2 roky.

ElboTherm Sklený Infraobraz

Sklenný infraobraz Elbo-therm sa vyznačuje tradičnou nemeckou kvalitou! Model je vybavený vysokokvalitným hliníkovým rámom. Na výrobu je použité bezpečnostné ESG sklo. Na infračervený sklený obraz môžete aplikovať takmer každý motív.

... viac u nás v štúdiu, prípadne vám pošleme technika priamo k vám domov ...

Podlahové kúrenie "ETHERMA"

Elektrické podlahové vykurovanie je čoraz populárnejšou voľbou vykurovania. V porovnaní s tradičnými vykurovacími systémami predstavuje cenovo prístupnejšiu a pocitovo komfortnejšiu alternatívu. Elektrické podlahové vykurovanie je čoraz populárnejšou voľbou vykurovania. V porovnaní s tradičnými vykurovacími systémami predstavuje cenovo prístupnejšiu a pocitovo komfortnejšiu alternatívu. Rakúska zn. ETHERMA (výroba elektrického podlahového vykurovania od r. 1981) je “mercedesom” medzi podlahovými kúreniami na Európskom trhu: vysoko-komfortné, efektívne a moderné vykurovanie. V portfóliu firmy je široký sortiment podlahového vykurovania. Špecializované riešenia pre rôzne druhy podláh!

Pod všetky typy podláh ETHERMA RGS, RUS a RAS Podlahové vykurovanie do betónového poteru môže byť použité na vykurovanie suchých, vlhkých a dokonca aj mokrých priestorov. Môže byť použité na ohrievanie podlahy, ako doplnkové alebo aj ako plnohodnotné akumulačné kúrenie. Tento druh podlahového kúrenia je ideálnym vykurovacím systémom najmä pre nízkoenergetické a pasívne domy. Je možné ho použiť takmer nezávisle od zvoleného typu podlahových krytín.


DO WELLNESS a do silne zaťaženého prostredia - ETHERMA NST má zosilnenú teflónovú izoláciu, vďaka čomu je odolná voči silnému chemickému zaťaženiu s akým sa stretávame najmä vo wellness alebo vo verejných plavárňach. Vďaka zosilnenej izolácii je vhodná tak do interiéru ako do exteriéru. Možnosť uplatnenia v exterieri s jej minimálnou hrúbkou z nej robí ideálne riešenie vyhrievania pri renovácii rámp alebo príjazdov. Zosilnená teflónová vrstva zároveň značne predlžuje reálnu životnosť dvojpólovej vykurovacej rohože NST.

POD LAMINÁT, KOROK a DREVO pre suché zabudovanie - LAMINOTHERM Teplá podlaha v obývačke, detskej izbe, alebo v jedálni vám dopraje úplne nový komfortný zážitok z tepla. LAMINOTHERM od ETHERMY je ľahko použiteľný ako v novostavbách tak pri rekonštrukciách podláh a kúrenia pod laminátové, korkové alebo drevené podlahy. Toto riešenie podlahového kúrenia zabezpečí pomerne rýchle vykúrenie, je bez údržbové a jeho uvedenie do prevádzky je veľmi jednoduché.

UNIVERZÁLNE - Pod keramickú dlažbu, zabudovanie do vrstvy lepidla - ETHERMA model DS
Keramické obklady, ale aj studené parkety a laminátové podlahy majú vysokú prestupnosť tepla, dobre vedú teplo. Ich nepríjemný chlad pocítime na bosých chodidlách bezprostredne po dotyku. Pritom často stačí aby bola teplota podlahy len o niekoľko stupňov vyššia ako teplota miestnosti a z pôvodne studenej dlaždice sála príjemný pocit tepla. Podlahove kúrenie ETHERMA model DS vojde do tenkej vrstvy lepidla pod Vašu dlažbu.


© All right reserved 2019 - Ing. Zdenka Kurňavová, LL.M. ©     inspirask@gmail.com